AvrupaHaberler

Rusya 5 bin polisin katıldığı büyük bir operasyon başlattı

Rusya, Volgagrad şehrinde son günlerde yaşanan patlamaların ardından, bölgede 5 bin polisin katıldığı büyük bir operasyon başlattı.

Rusya’nın Volgagrad şehrinde 29-30 Aralık tarihlerinde 24 saat için iki intihar saldırısı gerçekleşmişti. Patlamalarda toplam 34 kişi hayatını kaybederken, 100’den fazla kişi de yaralanmıştı. Yaşanan saldırıların ardından 5 bin 200 polis şehrin çeşitli bölge ve mekanlarına baskın düzenledi.

Yaklaşık 5 bine yakın noktada arama tarama çalışması yapıldığı bildirildi.

Operasyonda çeşitli suçlardan 80’den fazla kişi gözaltına alınırken, yaklaşık 5 kilo uyuşturucu ve çok sayıda silah ele geçirildiği belirtiliyor.

Bu arada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yılbaşı dolayısıyla yaptığı konuşmada Volgograd’daki 2 bombalı saldırıya değinerek, “teröristleri yok edileceğim” dedi.

Rusya’nın doğu kısmında yer alan Habarovsk kentine ziyareti sırasında ulusa seslenen Putin, “Geçtiğimiz sene Volgograd’da meydana gelen insanlık dışı terör eylemleri de dahil olmak üzere ciddi bir takım sorunlarla yüzleştik. Yeni yılda, teröristler tamamıyla yok olana kadar şiddetli ve istikrarlı bir şekilde savaşacağımıza eminim” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.