HaberlerDünyaOrtadoğu

Rusya Bercam müzakerelerinin başlamasından umutlu

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, yakın gelecekte Bercam nükleer anlaşmanın yeniden canlandırılması ve tam olarak uygulanması konulu müzakerelerin yeniden başlamasını umut etti.

IRNA’nın bildirdiğine göre Maria Zaharova dün düzenlediği haftalık basın toplantısında Rusya’nın Bercam  taraflarını Viyana müzakerelerin tekrar başlaması için davet ettiğine işaretle, bunun yakın gelecekte gerçekleşmesini umut eti.
Rusya’nın üst düzey yetkilisi aynı zamanda Bercam’ın canlanmasının en kısa yolunun tüm maddelerinin tüm taraflarca gerçekleşmesi olduğunu belirtti.
Bundan önce de Viyana’da uluslararası kurumlarda Rusya’nın temsilcisi Mihail Ulyanov da Bercam müzakere masasına dönüşün pek de uzak olmayan bir gelecekte gerçekleşeceğini belirtmişti.
İran İslam Cumhuriyeti Amerika’nın anlaşmayı ihlal eden taraf olduğu dikkate alınarak yaptırımları kaldırmakla anlaşmaya geri dönmesi gereken tarafın Washington  olduğunu, Amerika’nın sorumluluklarına uymasının doğrulanması gerektiğini, aynı zamanda İran’ın, Amerika’nın anlaşmaya geri dönmesi için ısrarcı ve acelesi olmadığını defalarca vurguladı./

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.