AsyaHaberlerİranOrtadoğuSuriye

Rusya: İran’ın Suriye’deki varlığı meşrudur

Rusya’nın Filistin topraklarını işgal eden ırkçı İsrail’deki büyükelçisi Anatoli Viktorof, ”İran’ın Suriye’deki varlığının meşru olduğunu’ söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Siyonist Rejim televizyonu Kanal 10’a demeç veren Viktorof, ırkçı ‘’İsrail Başbakanının İran güçleri ve müttefiklerinin Suriye’den çıkma gereğini sürekli vurgulaması, gerçekçi bir istek değildir’’ dedi.

Viktorof, ‘’İran’ın Suriye’de terörizmin yok olması için oynanan ortak çabalarda çok önemli rolleri vardır, bundan dolayı bu aşamada, (ırkçı rejim) İsrail’in İran’ın Suriye’den çıkma isteği gerçekçi değildir’’ dedi.

Rus yetkili, İran’ın Suriye’deki varlığının tamamen yasal ve BM kurallarına uygun olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi Suriye’de 2011’de Arabistan, Amerika ve müttefiklerinin desteğindeki terör güçlerinin bölge dengelerini terör rejimi İsrail lehine değiştirme amaçlı saldırıları başlatmalarından sonra, Suriye yönetimi İran ve Rusya’dan terörizmle mücadelede yardım ve işbirliği talebinde bulundu; İran’ın Suriye’de terörizmle mücadelede işbirliği, teröristlerin Suriye’de yok edilmesinde çok önemli rol oynamıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.