AvrupaHaberler

Rusya, Karabağ sorunu çözümü için hazır olduğunu bildirdi

Rusya dışişleri bakanı Sergei Lavrof, Moskova’nın Ermenistan ile Azerbaycan arasında var olan Karabağ sorunun barışçıl çözümüne katkı sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

Rusya dışişleri bakanı Sergei Lavrof bir dizi temas ve incelemeler için gittiği Erivan’da Ermenistan dışişleri bakanı Edvard Nalbandiyanla görüşmesi ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Rusya devlet başkanı Dimitri Medvedev’in son iki yıl içerisinde Azerbaycan ve Ermenistan devlet başkanlarıyla defalarca görüşmüş ve MİNSK grubu tarafından görüşmelere katkı için çalışmıştır “dedi.

Rusya dışişleri bakanı Sergei Lavrof açıklamasında, Dimitri Medvedev’in, Karabağ sorununun köklü çözümü için çalıştığını belirterek, barış anlaşmasının sağlanması için faaliyet gösterdi” diye konuştu.

Rusya dışişleri bakanı Sergei Lavrof açıklamasında ayrıca, bu tür faaliyetlerde bir sonuç alınmadığını, Azerbaycan, Ermenistan devlet başkanlarıyla en son Suçi’de bir araya gelindiğini ve bu görüşme ardından yapılan açıklamada da, acil bir barış için çalışmaların sürdürülmesine vurgu yapıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (36) içerik yüklenmiştir.