HaberlerDünyaRusyaUkranya Rusya savaşı

Rusya: Kiev rejimi 3 İHA ile Moskova’ya saldırı girişiminde bulundu

Rusya Savunma Bakanlığı, Kiev hükümetinin bugün sabaha karşı üç insansız hava aracı (İHA) ile Moskova’daki tesislere saldırı girişiminde bulunduğunu, İHA’ların 3’ünün de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kiev yönetimi bu sabaha karşı 3 İHA ile Moskova’daki tesislere saldırı girişiminde bulundu, hava araçlarından biri hava savunma sistemleri tarafından düşürüldü, ikisi ise elektronik harp sistemleri tarafından bastırıldı.
Açıklamada, “Kiev rejiminin 30 Temmuz sabahı Moskova kentindeki tesislere insansız hava araçlarıyla düzenlediği terör saldırısı girişimi engellendi. Ukrayna’ya ait bir İHA, Moskova bölgesindeki Odintsovo üzerinde hava savunma sistemleri tarafından havada imha edildi. 2 insansız hava aracı ise elektronik harp sistemleri tarafından bastırıldı ve kontrolü kaybederek, Moscow City (iş merkezinde) konutların olmadığı bölgeye düşü” ifadelerine yer verildi.
2 binanın cephesinin hasar gördüğü Moscow City’de Testovskaya Caddesi trafiğe kapatıldı. Uzmanlar bölgede çalışma yaptı.
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugünkü basın toplantısında Rusya’nın Ukrayna’da devam ettirdiği özel askeri harekata ilişkin son gelişmeleri aktardı.
Konaşenkov, ayrıca Rusya ordusunun taktik uçakları ile füze ve topçu kuvvetlerinin son bir günde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 108 bölgedeki 102 topçu birliğinin insan gücü ve teçhizatının atış mevzilerinde vurulduğunu bildirdi./

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (21) içerik yüklenmiştir.