HaberlerDünyaRusyaUkranya Rusya savaşı

Rusya: Moskova’ya yönelik İHA saldırısı püskürtüldü

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın Moskova’ya yönelik insansız hava aracı saldırısının hava savunması ile püskürtüldüğünü ve herhangi bir maddi veya insani hasara yol açmadığını açıkladı.

Rus medyası bu sabah (Cuma) Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da insansız hava araçlarıyla bir terör saldırısı düzenlendiğini bildirdi.

Dakikalar sonra Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin, bu şehre yönelik insansız hava aracı saldırısının Rus güçleri tarafından püskürtüldüğünü ve herhangi bir maddi veya insani zarara yol açmadığını duyurdu.

“Sputnik” haber ajansının bildirdiğine göre Rusya Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Moskova’daki hedeflere yönelik etkisiz hale getirilen bu başarısız insansız hava aracı saldırısının arkasında Ukrayna güçlerinin olduğunu belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Moskova’ya düzenlenen saldırıda Kiev rejimi ajanlarının kullandığı insansız hava aracının, Rus hava savunması tarafından hedefe ulaşamadan imha edildiği belirtildi.

Bu saldırı, Ukrayna’ya ait bir insansız hava aracının Moskova’nın merkezindeki Rusya Savunma Bakanlığı karargahının yakınına düşmesinden ve başka bir insansız hava aracının Moskova’nın güney semtlerinden birinde bir ofis binasına çarpmasından sadece birkaç gün sonra gerçekleştirildi./

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (28) içerik yüklenmiştir.