AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Rusya Müftüler Konseyi’nden İmam Hamanei’nin Batılı Gençlere Mesajına Övgü

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei’nin Batılı gençlere hitaben yazdığı ikinci mektubuna yönelik övgüler gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı da, İmam Hamanei’nin bu mektubunu övgüyle karşıladı.

Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Nefikullah Aşirov bugün yaptığı açıklamada, İmam Hamanei’nin Batılı gençlere yazdığı ikinci mektubunun, Batı’nın İslam karşıtı terör stratejisinin ebadını ortaya koyduğunu belirtti.

Aşirov bugün İRNA’ya yaptığı açıklamada, Batı’nın İslam ülkelerine karşı teröristleri kullanma stratejisine işaretle, İmam Hamanei’nin Batılı gençlere hitaben mektubunda, teröristleri destekleyenlerin İslam dünyasına karşı komplolarının ebadını ortaya koyduğunu ifade etti.

Paris’teki terör saldırılarının ardından İslam ve Müslümanlara karşı medyatik baskı ve saldırıların artacağını fark eden İmam Hamanei, İslam düşmanlarının komplolarını etkisizleştirmek amacıyla, Batılı gençlere ikinci mektubu yazdığını belirten Rusya Müftüler Konseyi Başkanı, İslam ile terörizmin arasında hiçbir ilgi ve alakanın olmadığına vurgu yaptı, İslam’ın rahmet ve hoşgörü dini olduğunu belirtti.

Bu arada, İran İslami Şura Meclisi Başkanı, İmam Hamanei’nin Batılı gençlere hitaben kaleme aldığı mektubun, İslam dünyası ile batı dünyası arasındaki teamülleri, aklaniyet, hakikat ve kültürlere saygı temeli uyarınca yeniden ayarladığını bildirdi.

Meclisin bugünkü oturumunda konuşan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İmam Hamanei’nin Batılı ülkelerdeki gençlere hitaben kaleme aldığı mektubun, modern nifak perdelerini bir kenara ittiğini ve gerçeklerin önemli bir bölümünü açığa çıkardığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.