HaberlerLatin Amerika

Rusya, Venezüela’ya silah göndermeyi sürdürecek

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Venezüela’nın başkenti Caracas’ta yaptığı bir açıklamada, ülkesinin gelecekte de Venezüela’nın savunma gücünü geliştirmesine yardımcı olacağını söyledi.

Venezüela’ya bir ziyaret gerçekleştiren Rusya Başbakanı Vladimir Putin, başkent Caracas’ta Venezüela Cumhurbaşkanı Hugo Chavez’le görüştükten sonra katıldığı basın toplantısında, Rusya’nın geçmişte olduğu gibi gelecekte de, Venezüela’ya silah ve askeri donanım yollamayı sürdüreceğini belirtti.

Vladimir Putin söz konusu basın toplantısında “Biz, Venezüela’nın kendi potansiyel savunma gücünü geliştirmesine yardımcı olma siyasetimizi yine devam ettireceğiz. Bilindiği Rusya halen de, hava-savunma teknolojileri dahil çok etkili askeri silah ve donanımı Venezüela’ya yollamakta. “Soho-30” ağır savaş uçakları ve Rus yapımı diğer askeri donanım dünyanın en düşük fiyatlarıyla Venezüela’ya satılıyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Venezüela, 2005 yılından bu yana, Rusya’dan savaş uçakları, helikopterler ve kalaşinkof silahları dahil 4 milyar dolar değerinde silah ve askeri donanım almaya başlamıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.