AmerikaDünyaHaberlerRusyaUkranya Rusya savaşı

Rusya’dan Amerika’ya yeni suçlama

Rus nükleer, kimyasal ve biyolojik savunma komutanı, Amerika’yi biyolojik silah taşımak ve kullanmak için İHA inşa etmek ve Ukrayna’yı da bu İHA’ları almaya çalışmakla suçladı.

RT’in haberine göre Igor Krylov, Amerika ve Ukrayna’yı insansız hava araçlarıyla biyolojik silah taşımak ve kullanmakla suçlarken, şunları vurguladı: Amerika  Savunma Bakanlığı, tamamlanmamış biyolojik programları Ukrayna’dan eski Sovyetler Birliği ülkeleri, Doğu Avrupa ve Baltık Denizi ülkelerinin bağımsız cumhuriyetlerine devretmeye karar verdi.
Bu Rus yetkili, Amerikan biyolojik laboratuvarlarının faaliyetlerinin Rusya’nın güvenliği için bir tehdit olduğunu da sözlerine ekledi.
Igor Krylov, Kimyasal Silahlar Sözleşmesi’ne üye ülkelerin, Rusya’nın önerisi ile   önümüzdeki hafta Cenevre’de ABD ve Ukrayna’nın yükümlülüklerinin ihlalini görüşmek üzere bir toplantı yapacaklarını duyurdu.
Rus nükleer, kimyasal ve biyolojik savunma komutanı, bu ülkenin Amerika ve Ukrayna’nın bu anlaşmanın birinci ve dördüncü hükümlerini ihlal ettiğini gösteren güvenilir kanıtlar sağlayacağını da sözlerine ekledi./

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.