FilistinHaberlerOrtadoğu

Şabak: Gazze’den İsrail’deki hedeflere atılan füzelerde artış var

Siyonist genel güvenlik birimi Şabak, geçen yıla oranla bu senenin Haziran ayında İsrail hedeflerine karşı yapılan eylemlerde önemli bir artış olduğunu belirterek, geçen yıl yapılan 81 eyleme karşılık Mayıs 2012’de 165 saldırının gerçekleştiğini ifade etti.

Özellikle Gazze kaynaklı saldırıların artış gösterdiğine dikkat çeken Şabak, Mayıs ayına göre geçen ayda düzenlenen saldırılarda artış olduğunu, geçen ayki çatışmalarda Gazze’den 197 füze ve 21 havan topunun değişik noktalara atıldığını kaydetti.

Şabak yaptığı açıklamada ayrıca, Gazze’de bu şekilde artış olurken Batı Yaka ve işgal altındaki Kudüs şehrinde meydana gelen eylemlerin bir önceki aya göre daha az olduğunu, Mayıs ayında Batı Yaka’da yapılan 50 eyleme karşılık Haziran ayında 48, işgal altındaki Kudüs şehrinde ise Mayıs ayında meydana gelen 21 eyleme karşılık 18 eylemin meydana geldiğini belirtti.

Gazze, Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere karşı baskılarını, saldırılarını ve tasfiyelerini sürdüren işgal ordusu, yaptığı hukuksuz ve insanlık dışı cinayetlerin hesabını vermezken, işgale karşı doğal olarak direniş gösteren mazlum Filistin halkının direnişini sorgulamaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.