FilistinHaberlerOrtadoğu

Şabak: Geçen yıl Batı Şeria’daki direniş eylemlerinde artış oldu

İşgal rejiminde yayınlanan resmi veriler, Batı Yaka’da işgal güçlerini ve Yahudi yerleşimcileri hedef alan direniş eylemlerinde geçen yıl yüzde 33 artış olduğunu gösterdi.

İşgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın yayınladığı veriler, Batı Yaka’da 2014 yılında gerçekleştirilen direniş eylemlerinin 2010 yılındaki eylemlere göre dört kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

Şabak, geçen yıl işgal güçlerinin Batı Yaka’da gerçekleştirdiği baskınlar sırasında büyük miktarda silahın da ele geçirildiğini bildirdi.

Raporda, işgal güçlerinin Batı Yaka’nın kuzeyinden El-Halil dağlarının güneyine kadar uzanan bölgede geçen yıl 200 adet silah ve 37 bin 800 mermi ele geçirdiği, geçen yıl eylemlerde kullanılan molotof kokteyli ile bıçak ve hançer gibi silahların sayısında da artış gözlemlendiği ifade edildi.

İşgal rejiminden yayın yapan NRG haber sitesinin bildirdiğine göre, Siyonist güvenlik yetkilisi, Batı Yaka’da ele geçirilen silahların ve mühimmatın Filistin direniş gruplarının işgal hedeflerine yönelik eylem gerçekleştirme niyetinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

İşgal ordusunun yayınladığı askeri gazetede de, geçen yıl işgalcilere ait araçlara 367 molotof kokteyli atıldığını yazmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.