FilistinHaberlerOrtadoğu

Şabak: Haziran ayında işgal güçlerine karşı saldırılarda artış oldu

Siyonist işgal rejimi iç istihbarat birimi Şabak yayınladığı aylık raporda, Gazze ve Kudüs’te işgal güçlerine karşı saldırıların Haziran ayında bir önceki aya göre artış olduğunu belirterek, Batı Yaka’da ise saldırılarda azalma olduğunu ifade etti.

Raporda Haziran ayındaki saldırılarla ilgili geniş bilgiler veren Şabak şu rakamları verdi: “Mayıs ayında 103 saldırı meydana gelirken, Haziran ayında 124 saldırı gerçekleşti. Sadece Kudüs’te 39 saldırı gerçekleşti. Batı Yaka’da ise saldırılar azaldı. Mayıs ayında 83 saldırı olurken, Haziran ayında bu rakam 60’a geriledi.”

Açıklamada ayrıca saldırıların büyük bir kısmının Batı Yaka’da meydana geldiğini belirten istihbarat teşkilatı, Gazze’den aralıklarla beş füze atıldığını, bir mayın patlatıldığını; Kudüs’te ise bir mayın patlatıldığını ve dört silahlı saldırı meydana geldiğini kaydetti.

Mahmut Abbas’ın emrindeki güçlerin Batı Yaka’da direniş güçlerine göz açtırmaması, bu bölgede işgal askerleri ve Yahudi yerleşimcilere karşı yapılan eylemlerde önemli düşüşlere sebep oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.