FilistinHaberlerOrtadoğu

Şabak yetkililerinden hahamlara Mescid-i Aksa’ya baskınları yoğunlaştırma daveti geldi

Atzion Dağı Enstitüsü Başkanı Haham Yaaqov Medan, Mescid-i Aksa’da İsrail egemenliğini güçlendirmek amacıyla İsrail iç istihbarat birimi Şabak’ın üst düzey eski yetkililerinden destek aldıklarını açıkladı.

Haham Yaaqov Medan, bugün (27 Haziran Perşembe) Menahem Begin’in Mirasını Koruma Merkezi tarafından düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, Şabak’ın emekli üst düzey yetkililerinin kendilerine Mescid-i Aksa’da İsrail egemenliğini güçlendirmek için Yahudileri Mescid-i Aksa’ya getirmeleri tavsiyesinde bulunduklarını söyledi.

Bu arada, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının kuzeyindeki Ummu’l-Fahm kentindeki El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi sözcüsü Mahmud Ebu Atâ, Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan olarak bölünmesini emrivâki hale getirmek için 2013 yılında 15 bin Yahudi göçmenin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin planlandığını bildirdi.

Ebu Atâ, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, 2013 yılının başından bu yana fanatik Yahudi cemaatlerine üye iki bin Yahudinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ifade ederek, bu süre içerisinde bin işgal askerinin de askeri elbiseler içinde Mescid-i Aksa’ya sokularak avlusunda keşif turları düzenlediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.