HaberlerİranOrtadoğu

Sadık Mahsuli resmen İç İşleri Bakanı oldu

İslami Şura Meclisi Salı günü Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından yeni İçişleri bakanı olarak Atanan Sadık Mahsuliye güven oyu verdi.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı tarafından İçişleri Bakanı olarak atanan Sadık Mahsuli, toplam 273 oydan, 138 evet oyla İçişleri Bakanı olarak meclisten güvenoyu aldı.

Oylmaya katılan milletvekillerinden 112’sı hayır ve 20’si boş oy kullandı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad,İslami Şura Meclis’in bugünkü oturumunda yaptığı konuşmada, Mahsuli’nin, ülkenin yönetimi ve tüm devlet erkanları ile yürekbirliği içersinde çalışabilen ve inançlı bir insan olduğunu söyledi.

Ahmedinejad, Mahsuli’ye destek vererek, onun daha önce İçişleri Bakanlığı’nda çalıştığını, güvenliği temin edebilen güçte ve eyaletlerin meselerine hakim olan bir insan olduğunu açıkladı.

1959 doğumlu Sadık Mahsuli, İlim ve Sanayii Üniversitesi’nden İnşaat mühendisliği ve Tahran Üniversitesi’nden ticaret işletmeciliği yüksek lisans diploması vardır.

Mahsuli, Cihat Bakanlığında çalışmış, Urumiye Kaymakamı, Batı Azerbaycan eyaleti Vali yardımcısı, batı ve Doğu Azerbaycan’ın 5. bölge devrim muhafızları komutanı, devrim muhafızları 6. ordu komutanı, Savunma Bakanlığı plan programlama muavini, sanayii ve imar projelerde yönetici, Düzenin Yararını Teşhisi Konseyi’nin danışmanlık şurası sekreteri ve Cumhurbaşkanı’nın danışmanı olarak görev yapmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.