FilistinHaberlerOrtadoğu

Şa’fat ahalisi İbrahim el-Akkari’nin evinin yıkılmasını ikinci kez önledi

Siyonist işgal rejiminin başbakanı Netanyahu, işgal güçlerine ve yahudi yerleşimcilere karşı eylem düzenleyen Filistinlilerin evlerinin yıkılması kararı aldı. Bu karara binaen Kudüs’te son dönemde işgal rejimine karşı eylem düzenleyenlerden olan İbrahim el-Akkari’nin ailesinin de Şa’fat mülteci kampında yer alan evinin yıkılacağı üzere tebligat yapılmıştı. Ancak Şa’fat ahalisi işgal güçlerinin evi yıkma planını önlemeyi ikinci kez engellemeyi başardı.

Daha önceki yıkma girişimlerinde başarılı olamayan işgal güçleri dün Şehit İbrahim el-Akkari’nin ailesine evlerinin 48 saat içinde yıkılacağına dair bir tebligatta bulundu. Bunun üzerine Şa’fat mülteci kampında oturan Filistinliler işgalcilerin baskın ve yıkım işlemlerini engellemek amacıyla yıkılması hedeflenen eve çıkan bütün yolları kendi bedenlerini barikat yapmak suretiyle kapattılar. Evi yıkmaya gelen işgal güçleri tüm zorlamalarına ve tehditlerine rağmen kendi bedenlerini siper edinerek hedefe yerleştirilen evi korumaya alan kalabalığın oluşturduğu engeli aşamadılar ve yıkma planlarını gerçekleştiremediler.

Siyonist işgalcilerin Mescidi Aksa baskınlarına tepki gösteren İbrahim el-Akkari, 5 Kasım tarihinde tramvay durağında bekleyen polisleri hedef alan araçlı saldırıda işgalcilerden bir kişinin ölümüne 13 kişinin de yaralanmasına neden olmasından sonra işgalci polisler tarafından vurularak şehit edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.