FilistinHaberlerOrtadoğu

Şafat kampında işgalcilerle çatışmalar yeniden alevlendi

Filistinli gençlerle Siyonist işgal güçleri arasında işgal güçlerinin Şa’fat Kampı girişine kurduğu kontrol noktası yakınlarında çıkan çatışmalar dün (20 Mart Cumartesi) yeniden alevlendi.

Filistinli gençlerim Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek eylemlerinin devamında işgal güçlerine taş ve boş şişe attığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ise gençlerin peşine düşerek kovaladıkları ve üzerlerine plastik kaplamalı gerçek mermilerle ateş ettikleri, göz yaşartıcı bomba ve gaz bombası attıkları belirtildi. Filistinli gençler arasında yaralı olup olmadığı konusunda şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

Filistinli gençlerin ayrıca otomobil lastikleri yaktıkları ve barikatlar kurarak işgal ordusuna ait araçların geçişini engelledikleri ifade edildi.

Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek gösterilerine katılan gençleri arama bahanesiyle işgal güçleri tarafından girişi kapatılan ve araç giriş çıkışına izin verilmeyen Şa’fat Kampı’nda gergin bekleyiş ikinci gününde de devam ediyor.

Siyonist işgal güçleri dün akşam Kudüs kentinin kuzeyindeki Şa’fat Kampı’nın girişine kurulan kontrol noktasında bir Filistinli kadını gözaltına aldı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, Siyonist işgal güçleri Şa’fat Kampı sakinlerinden altı çocuk annesi 42 yaşındaki Filistinli İbtisam Mustafa Halil Ebu Diye’yi kontrol noktasında durdurarak gözaltına aldı.

Filistinli kadının kontrol noktasındaki askerlerle tartıştığı için gözaltına alındığı ve gözaltına alınmadan önce işgal askerleri tarafından dövüldüğü bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.