FilistinHaberlerOrtadoğu

Said Celili, Katar başbakanı ile görüştü

Rehber İmam Ali Hamaney’in temsilcisi ve Milli Güvenlik Konseyi sekreteri Said Celili Katar başbakanı Şeyh Muhammed Bin Casim Bin Cabir Ali Sani ile telefon görüşmesinde siyonist rejimin Gazze’ye yardım taşıyan gemilere düzenlediği saldırıyı ele aldı.

Söz konusu cinayetin siyonist rejimin zafiyetinin göstergesi olduğunu söyleyen Celili , ‘bu vahşice cinayet siyonist rejimin mahiyetini daha da su yüzüne çıkararak, bu rejimin terorist mahiyetine korsanlığı da eklemiş oldu’ ifadesini kullandı.

Celili İslami ülkelerin siyonist rejimi karşısında etkin ve koordineli hareket etmelerine vurgu yaparak, düşman siyonistin bu saldırının bedelini ödemesi gerekliliğini ve en azından bu bedeli ödemek için Gazze ablukasına son vermesi zaruretini belirtti.

Bu görüşmede Katar başbakanı ise Doha’nın Siyonist İsrail’in cinayetlerine karşı yaptığı ve yapacağı girişimleri açıklayarak, İslam ve bölge ülkelerinin sırf kınamakla yetinmeyip pratik girişimlerde bulunarak Gazze ablukasına son vermeleri gereğine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2024 (36) içerik yüklenmiştir.