AsyaHaberler

Said Celili: Terörü desteklemek, ABD’nin bölgeye yönelik politikasıdır

İMGYK sekreteri Said Celili, terörü desteklemek, Amerika’nın bölgeye yönelik politikasının iki temel erkanı olduğunu belirtti.

Tahran’da Afganistan dışişleri bakanı müsteşarı ve yardımcısı İrşad Ahmedi ile görüşen Celili, bugün dünya camiası ve özellikle bölge milletleri için terörü desteklemek, Amerika’nın bölgeye yönelik politikasının iki temel erkanı olduğu ispatlanmış bir gerçek olduğunu kaydetti.

Tahran yönetimi her zaman bölge ülkelerine Amerika’nın güvenilir bir ülke olmadığını tavsiye ettiğini belirten Celili, Amerika’nın bölgeye yönelik politikaları İslam dünyasının vahdet, istikrar ve kalkınmasına karşı olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

Celili ayrıca İran ve Afganistan’ın kültürel ortaklıklarına temas ederek Afganistan’da gelişen istikrardan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve iki ülkenin çeşitli alanlarda ilişkilerinin gelişmesini diledi.

Görüşmede Afgan yetkili Ahmedi de İran millet ve devletinin en zorlu günlerde Afganistan milletini desteklemesine değinerek İran ile özellikle Batılı güçler bölgeden çekildikten sonra başta ekonomi olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliğinin geliştirilmesini diledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.