HaberlerİranOrtadoğu

Said Celili, Umman dışişleri bakanı ile görüştü

İran ulusal güvenlik ve yüksek konseyi sekreteri Said Celili, terörist faaliyetlerin, ABD’nin, İran halkı karşısındaki zaafiyet ve güçsüzlüğünü göstermektedir” diye konuştu.

Tahran’da temaslarda bulunan Umman dışişleri bakanı Yusuf bin Alevi ile bir araya gelen İslami İran ulusal güvenlik ve yüksek konseyi sekreteri Said Celili, İran İslam cumhuriyetinin, önemli bir gelişme kaydettiğini hatırlatarak, “ABD, İran’ın bu gelişme sürecini önleyemeyecektir. İran halkı, büyük bir kararlılıkla, büyük bir dirayetle ve büyük bir coşku ile bütün alanlarda gelişmeye adapte olmuştur” diye konuştu.

İran ulusal güvenlik ve yüksek konseyi sekreteri Said Celili, ABD’nin Filistin’de uzlaşma siyasetleri çıkmaza girmiştir. Direnişin, Filistin halkının haklarını almak için tek yol olduğu görülmüştür. İslam ve Arap ülkeleri, Filistin halkının direnişini desteklemelidir” dedi.

Said Celili açıklamasında ayrıca, Tahran’ın Maskat ile arasındaki işbirliğini, stratejik olarak gördüğünü hatırlatarak, “iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için diyalogların kaçınılmaz bir zarurettir” dedi

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.