FilistinHaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Salah Berdevil: Hamas ile Hizbullah arasındaki ilişkiler herzamanki gibi devam etmektedir

Perşembe günü Filistin’de yayınlanan bir gazeteye konuşan Hamas liderlerinden Salah Berdevil, sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Hamas’ın Gazze’deki siyasi üst düzey liderlerinden Salah Berdevil, Perşembe günü yaptığı açıklamalarda direniş hattı üyesi gruplar arasında sıkıntı boyutuna varan ilişkilerin olduğu yönündeki iddiaları reddederek Lübnan Hizbullah’ı ile Hamas arasındaki ilişkilerin her zamanki gibi olduğuna dikkat çekti.

Filistin’de yayınlanan “Elrisale” gazetesine konuşan Berdevil, özellikle Lübnan Hizbullahı ile Hamas hareketi arasındaki ilişkilerin Suriye’deki krize bakış açısındaki farklılıklar dolayısıyla kesildiğine dair ortaya atılan söylentilerin gerçek olmadığını belirtti.

Diğer yandan “hiç bir Arap ülkesinin içişlerine karışmayız, bizi bir arada tutan şey, ortak düşmanımız İsrail’dir” diyerek Hamas’ın Suriye krizine olan bakışını da yinelemiş oldu.

Filistin davasının Arapların ve Müslüman halkların en temel meselesi olduğunu ifade eden Berdevil, İsrail’e karşı duruş sergileyen gruplarla ilişkilerin herhangi bir şekilde kesilmesinin yalnızca ümmete zarar verici nitelikte olacağını savundu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.