FilistinHaberlerOrtadoğu

Salah El-Berdevil: Amerika’nın kararı siyonist terör yanlısı ve iki yüzlüdür

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Amerika’nın hareketin üç liderini terör listesine almasının şaşırtıcı olmadığını ifade ederek, kararın münafıklık ve işgal rejimi yanlısı olduğunu söyledi.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı dün (8 Eylül Salı) Hamas Hareketi’nden üç ismin uluslararası teröristlerin isimlerinin bulunduğu kara listeye alındığını açıklamıştı.

Terör listesine alınan isimlerin hareketin askeri kanadı komutanı Muhammed Ed-Dayf ile eski esirlerden Yahya Es-Sinvar ve Ruhi Müştehi olduğu belirtildi.

Hamas liderlerinden Salah El-Berdevil konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ABD’nin işgal rejimi yanlısı tavrının yeni olmadığını ifade etti.

El-Berdevil, işgal rejimine Gazze Şeridi’nde binlerce kadın ve çocuğu öldürmesi, binlerce evi yıkması için gelişmiş silahlar veren ABD’nin işgal rejimi yanlısı olmasının doğal olduğunu söyledi.

Hamas lideri, Washington’un kararının münafıklık ve çifte standart olduğunu kaydederek, “Amerika en değerli evlatlarımızı terörist ilan etmeden önce aynada kendi çirkin yüzüne baksın” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.