AsyaHaberler

Saldırı olmadıkça bizde saldırmayacağız

Yemen Hizbullah Hareketi lideri Abdulmalik el-Husi, Yemen’in kuzeyindeki insanlara saldırılmadıkça kendilerinin de hiç kimseye saldırmayacağını vurguladı.

Yemen Hizbullah Hareketi lideri Abdulmalik el-Husi yayınladığı bildiride Suudi Arabistan yönetimi barış istiyorsa bunun esir takası aracılığı ile gerçekleşebileceğini kaydetti.

Bundan önce de Yemen Hizbullah Hareketi lideri geçen cumartesi günü yaptığı açıklamada Yemen yönetimi saldırılarını durdurduğu takdirde beş maddelik ateşkes önerilerini kabul edeceklerini belirtmişti.
Ancak Yemen yönetimi bu öneriyi reddederek Yemen Hizbullah Hareketinin Suudi Arabistan’a yönelik saldırılarını durdurması için 6. bir şart ileri sürdü.

Suudi Arabistan yönetimi Yemen sınırına yığdığı askeri birlikleri ile 1991 yılında Fars körfezi savaşından sonra en büyük askeri seferberliğini yapmış bulunuyor. Ancak ne var ki Suudi ordusu şimdiye kadar Yemen’in Hizbullahi Hareketine karşı hiçbir üstünlük sağlayamadı ve sadece Riyad ordusunun hava kuvvetlerine bağlı savaş uçakları Yemen’de bir çok yerleşim merkezi, okul ve hastaneleri vurarak çok sayıda masum insanın ölümüne neden oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.