FilistinHaberlerOrtadoğu

Saldırılar işgalcinin teröristliğini belgeliyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yönelik saldırılarını yoğunlaştırmasının Filistin halkına yönelik sürdürdüğü barbar ve kanlı terör mantığını yansıttığını söyledi.

Hamas lideri Rıdvan bugün (08 Ocak Cuma) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Filistin halkını katletmeyi amaçlayan Siyonist saldırılar, cinayet ve terörden başka bir şey bilmeyen Siyonist terör devletinin mantığını ortaya koyuyor.”

Saldırıların Filistin halkına karşı sürdürülen cinayetlerin bir devamı olduğunu belirten Rıdvan, birkaç hafta önce Beyt Hanun sınır kapısı yakınında işlenen cinayetin aynısının bugün Han Yunus, Rafah ve Gazze’de işlendiğini söyledi.

İşgal ordusunun bu saldırıları atılan füzelere misilleme olarak yaptığını iddia etmesine de değinen Rıdvan, “İşgalcilerin cinayet işlemek için gerekçeler sunmaya ihtiyaçları yoktur. Çünkü yıllardır üç maymun oynayan dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı hep cinayet işliyor ve işlemeye de devam ediyor” dedi.

Rıdvan devamla, düşmanın saldırılarının Filistin halkının iradesini kıramayacağını ve Gazze halkını teslim olmaya zorlayamayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.