FilistinHaberlerOrtadoğu

Saldırılara cevabımız sözle değil ateşle olacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki Şehit İzzettin el-Kassam Tugayları, işgal güçlerinin olası bir saldırısına sözle değil ateşle karşılık vereceklerini belirterek, düşmanın güçten başka bir şeyden anlamadığını ifade etti. Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (9 Eylül Çarşamba) basına yaptığı açıklamada, kendileri için direniş ve cihattan başka bir seçeneğin olmadığını belirterek, düşmanla ilişki için başka bir yol bulunduğunu düşünenlerin de kesinlikle yanıldığını ifade etti.

Ebu Ubeyde açıklamasında şöyle konuştu: “İşgal güçlerinin saldırıları, bu varlığın bu toprakları işgal ettiği günden şimdiye kadar Filistin halkına karşı sürdürdüğü planlı savaşın bir devamıdır. Yahudi liderlerin son zamanlarda barışın geçmişte kaldığını söylemeleri, bölgeye yönelik kirli niyetlerini gösteriyor.”

Siyonist işgal güçlerinin Gazze’nin sınır bölgelerinde zaman zaman yaptıkları baskın ve sızmalara da değinen Kassam sözcüsü, “Öncelikle bu baskınlar işgalci varlığın saldırgan tutumundan kaynaklanıyor. İkinci olarak da onların her şeyden korktuklarını ve ürktüklerini gösteriyor. İşgal güçleri rüzgârda sallanan ağaç yapraklarından korktukları gibi, rüzgârın etkisiyle savrulan kum zerreciklerinden de korkuyorlar. Havanın üzerlerine patlayacağını düşünüyorlar. Onun için bu korku psikolojisiyle sağa sola, hatta her şeyde habersiz ailelerinin kazancı için çalışan balıkçılara bile ateş ediyorlar” dedi.

Ebu Ubeyde devamla, işgal güçlerinin yaptıkları baskın ve sızmalarla direnişin yeni stratejisini öğrenemeyeceklerinin de altını çizdi.

Siyonist işgal devletinin Gazze’ye yönelik daha büyük ve daha barbar bir savaşın hazırlığı içinde olduğu hususuna da değinen Ebu Ubeyde, “İşgal ordusu direnişi bitirmekten aciz kaldı ve aciz kalacaktır. Bunun en büyük delili var gücüyle başlattığı son Gazze savaşıdır. Direnişi, ateşkes ilan etmeye ve füze saldırılarına son vermeye zorlamak için tükettiği bütün silahlara rağmen amacına ulaşamadı” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.