FilistinHaberlerOrtadoğu

Saldırıların amacı Uluslararası toplumun tepkisini ölçmek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden ve Filistin Parlamentosu’ndaki Değişim ve Islah Grubu sözcüsü Dr. Salah El-Berdevil, Siyonistlerin Gazze Şeridi’nde düzenledikleri son saldırıların amacının Goldstone Raporu sonrasında uluslararası toplumun nabzını ölçme amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Salah El-Berdevil, bugün (22 Kasım Pazar) konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yapısında cinayet işleme eğilimi bulunan Siyonist düşmanın saldırı için herhangi bir gerekçeye ihtiyacı olmadığına işaret edildi.

Salah El-Berdevil, Siyonist işgal devletinin son saldırılarıyla Filistinlilerin kanı ve Filistin’deki kutsal topraklar için kılını dahi kıpırdatmayan Arap yönetimleriyle de dalga geçtiğini söyledi.

Filistinlileri direniş üzere birlik ve bütünlüğe davet eden Hamas lideri, Arap ve İslam ülkeleri haklarından da olası bir Siyonist saldırının önüne geçmek için çalışmalarını istedi.

Siyonistlerin saldırılarının önüne geçmenin tek yolunun Filistin halkının birlik ve bütünlüğü olduğuna işaret eden El-Berdevil, bu şekilde Siyonist düşmanın Filistinliler arasındaki anlaşmazlıkları kullanmasının önüne de geçilmiş olacağını söyledi.

Siyonist F-16 savaş uçakları dün gece geç saatlerde Gazze Şeridi’ndeki bazı hedeflere ve Mısır ile Gazze arasındaki sınır bölgesine hava saldırıları düzenlemiş ve saldırılarda birçok Filistinli yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.