HaberlerLübnanOrtadoğu

Saldırırsanız, Tel Aviv’i yok ederiz!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah, korsan İsrail’i Lübnan topraklarına saldırı konusunda uyardığı konuşmasında Zahiye’de bir binaya karşılık Tel aviv’de bir kaç binayı başınıza yıkarız, dedi.

Hizbullah şehitlerini anma töreninde konuşan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Korsan İsrail’in son zamanlarda Lübnan aleyhinde savurduğu tehditlere değinerek gerçekte siyonistlerin savurduğu tehditlerin şartlı olmasının onların direnişten korktuklarını yansıttığını belirtti.

Korsan İsrail’in bundan önce 22 ve 33 günlük savaşlarda bozguna uğradığını hatırlatan Nasrullah, direnişin şimdiki tehditlere de kesin ve cesur karşılık vermesi gerektiğini vurguladı.

Siyonistlerin Lübnan’ın güneyinde Zahiye bölgesini yok etme tehditlerine değinen Nasrullah sözlerini şöyle sürdürdü: Geçen savaşta dedik ki eğer Beyrut’u hedef alırsanız, biz de Tel aviv’i hedef alırız. Şimdi diyoruz ki eğer Zahiye’yi vuracak olursanız, biz de Tel aviv’i vururuz. Eğer Beyrut’ta Refik Hariri havaalanını vurursanız, biz de Tel aviv’de Ben Gorion havaalanını vururuz ve tüm altyapılarınızı yok ederiz.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.