HaberlerOrtadoğuYemen

Salih el’Semad, bu yılın Yemen için düşmana yönelik balistik füze saldırı yılı olduğunu söyledi

Yemen Siyasi Yüksek Şura başkanı Salih el’Semad, bu yılın Yemen için düşmana yönelik balistik füze saldırı yılı olduğunu söyledi.

Semad, dün yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Yemen’in füze saldırılarından güvende olmayacağını belirterek,Yemen’in Suudi rejimi ve müttefiki koalisyona karşı çok ciddi saldırılarda bulunacağını söyledi.

Semad, Suudi veliahtı Selman’ın Amerika ziyareti ve tutumunu da zillet verici olarak nitelerken, Selman’ın Filistin Meselesi’ni çok rahatlıkla ayaklar altına aldığını söyledi.

Yemenli yetkili, halihazırda Yemen’in geçmişten daha güçlü olduğunu belirterek iç cepheyi zayıflatmak isteyen düşmanın bütün çabalarının boşa çıkacağını söyledi.

Bu arada mart 2015’ten bu yana Suudi rejiminin firari cumhurbaşkanı Mansur Hadi’yi Yemen’de iktidara getirmek için başlattığı ve halen devam eden Yemen aleyhindeki saldırılarda bu zamana kadar en az 12 bin sivil ölürken onbirlercesi de yaralandı.

Öte yandan Yemen ordusu ve halk komite güçlerinin işgalci ve mütecavizlere yönelik balistik füze başta olmak üzere her türlü saldırıları da başta Arabistan olmak üzere işbirlikçilerinin de kaygısına neden olmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.