FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit animasyonu işgalciyi krize sürükleyecek

Uluslararası hukuk profesörü ve Mısır eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Dr. Abdullah El-Eşal, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın direniş gruplarının elindeki Siyonist esir asker Şalit ile ilgili yayınladığı animasyonun Siyonist toplumda özellikle de hükümeti Şalit’i kurtarmak için yeterince çaba harcamamakla suçlayan siyasi çevrelerle insan hakları örgütleri arasında büyük tartışmalara neden olacağını ifade etti.

El-Eşal, konuya ilişkin bugün (27 Nisan Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Kassam’ın Şalit’i kurtarmaya söz veren ama şimdiye kadar amacına ulaşmayan Siyonist hükümetlerle adeta alay edercesine hazırladığı animasyon şimdiki hükümete de bir mesaj veriyor. Kassam bu mesajında Netanyahu hükümetine Şalit’i kurtarmak için direnişin şartlarını kabul etmemesi durumunda daha önce kaçırılıp da kaybolan veya hayatını kaybeden Siyonist askerlerin başına gelenlerin Şalit’in de başına gelebileceğini hatırlatıyor.”

Siyonist topluma önemli mesajlar veren bu kolay ve basit anlatımlı görüntüye hayran kaldığını belirten El-Eşal, bu görüntülerin Siyonist toplumdaki kadın, çocuk ve erkeklerin dikkatini çekeceğini ve hükümetlerinin esirler dosyasını nasıl ele aldığını çok net bir şekilde anlayacaklarını ifade etti.

Kassam’ın özellikle bu aşamada böyle bir animasyonu yayınlamasına da değinen El-Eşal şöyle dedi: “Kasam bununla tam bir durgunluk döneminde olan esirler dosyasını gündeme taşımak ve meselenin sonuçlanması için Siyonist toplumun kendi hükümetine baskı yapmasını sağlamak istiyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.