FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit dönmezse bütün esirleri öldürelim

Siyonist Hahamlar Birliği “Sanhedrin” esir değişimiyle ilgili görüşme sürecinin yavaşladığına dair haberlerin çıkması üzerine yayınladığı fetvada, esir Siyonist asker Şalit’in evine dönmemesi durumunda Siyonist zindanlarda bulunan bütün Filistinli esirlerin öldürülmesini istedi.

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot dünkü sayısında (11 Aralık Cuma) verdiği haberde, Siyonist işgal yönetimde Yahudilerin hukuk, siyaset ve dini işlerinde en yüksek adli konsey olan Sanhedrin’in yayınladığı fetvadan bazı pasajlar yayınladı.

Haberde, Hahamların fetvasında şöyle yazdığı bildirildi: “Allah, Yahudilere başka bir soykırımın olmasını haram kılmıştır. Dolayısıyla Şalit dosyası, hayatına da mal olsa tamamıyla kapatılması gerekir. Şalit’i kurtarmak için başka yollara da başvurulmalı. Bu nedenle onu kurtarmak için bizim zindanlarımızda bulunan katilleri öldürmek gerekir. Semir Kuntar olayında olduğu gibi zindanlarda bulunan katillere mukabil Şalit’i serbest bırakmak teslim olmaktan başka bir şey değildir”.

Fetvada ayrıca şöyle denildi: “Şalit ile ilgili bir anlaşmanın yapılmasını isteyen siyasiler, akademisyenler, gazeteciler ve “Şimdi Barış” adlı hareket mensupları vatana ihanet pahasına düşmandan maddi destek gören kurum ve kuruluş temsilcileridir”.

Siyonist Hahamlar, Siyonistlerin Hanuka (Işıklar) bayramında Hamas Hareketi’nin kökünü kazımak için Gazze’ye yönelik geniş çaplı bir savaş başlatması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.