FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit için ağır bedel ödemeye hazırız

Siyonist terör devleti Cumhurbaşkanı Şimon Peres, üç yıldan beri Filistinli direniş gruplarının elinde bulunan ve halen Gazze’de tutulan işgalci asker Gilat Şalit’in serbest bırakılması için Siyonist hükümetin ağır bedel ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Aşırı sağcı işgalci hükümetin başbakanı Netanyahu’nun inatçı tutumunu görmezden gelip esir değişiminin başarısızlığı konusunda İslamî Direniş Hareketini suçlayan Peres “İsrail hükümeti Şalit’in serbest bırakılması için yoğun çaba harcıyor. Hükümet bunun için ağır fatura ödemeye de hazır” şeklinde konuştu.

Siyonist işgal hükümeti, Şalit’i ellerinde bulunduran direniş grupları ile Hamas’ın Şalit’e karşılık serbest bırakılmalarını istediği esirlerin listesini kabul etmeye yanaşmıyor. İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Şalit’e karşılık; kadın, çocuk, yaşlı ve hasta esirlerin yanı sıra 450 ağır ve müebbet ceza alan Filistinli esirin serbest bırakılmasını istiyor.

İşgal hükümeti özellikle bu son gruba giren bazı isimlere, Siyonistleri öldürdükleri veya öldürme emrini verdikleri gerekçesiyle karşı çıkıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.