FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit’i ancak Hamas ile görüşerek geri getirebiliriz

Siyonist parlamento Knesset’e bağlı Dışişleri ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Şaul Mofaz, Siyonist hükümetten İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın elinde bulunan esir Siyonist asker Gilad Şalit’i geri getirmek için bir yılı geçmeyecek şekilde bir görüşme takvimi belirlemesini istedi.

Eski Savaş Bakanı Mofaz, Siyonist gazetelerden Haaretz’in kendisiyle yaptığı röportajda İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın elinde bulunan esir Siyonist asker Gilad Şalit’le ilgili şunları söyledi: “Şalit Gazze’de ve hâlâ yaşıyor. Şalit’in faturası her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor.”

Mofaz devamla şunları söyledi: “Siyonist hükümet güvenlik konusunda yanlış politikalar sürdürüyor. Bunun başında Şalit’i geri getirmek için İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile bir anlaşma yapmaması geliyor. Siyonist asker Gilad Şalit’in sonunun da 1989 yılında Lübnan’da kaybolan Siyonist pilot Ron Arad’ın sonuna benzemesinden korkuyorum.”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) elinde bulunan Gilad Şalit’in serbest kalmasına karşılık Siyonist zindanlarda bulunan kadın, çocuk, yaşlı, hasta ve ağır ceza alan Filistinli esirlerin serbest bırakılmasını istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.