FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit’i askeri operasyonla geri getiremedik

Siyonist işgal devleti Savaş Bakanı Ehud Barak, dört yıla yakındır Gazze’de direniş gruplarının elinde bulunan Siyonist asker Şalit’i geri getirmek için yapılan bütün askeri operasyonların başarısız kaldığını itiraf ederek, Şalit serbest kalıncaya kadar görüşmelere devam edeceklerini söyledi.

Siyonist Bakan Ehud Barak konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Gazze’de Hamas’ın elinde bulunan esir askeri geri getirmek için askeri operasyon yapmanın bir anlamı yoktur. İsrail onu kurtarmak için her türlü bedeli vermeye de hazır değildir.”

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarının güneyinde bulunan Yeruham yerleşkesindeki öğrencilerle yaptığı görüşmede konuşan Barak sözlerini şöyle sürdürdü: “Esir askeri kurtarmak için şimdiye kadar birçok askeri operasyon yaptık. Durum sandığımız kadar kolay değildir. Birçok şeyi göz önünde bulundurmak gerekir. Madem böyle operasyonların bir faydası yok o zaman yeni operasyonlara gerek yok. Şalit’i serbest bıraktırmak için görüşmelere devam edeceğiz.”

Barak’ın bu açıklaması Netanyahu’nun yaptığı açıklamayla çelişiyor. Haaretz gazetesi Siyonist Başbakan Netanyahu’nun Rusya’dan işgal rejiminin esirler konusunda şimdiye kadar önerdiğinden fazlasını önermeyeceğini Hamas’a iletmesini istediğini yazmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.