FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit’i öldürmek ahlaki ilkelerimizle terstir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud ez-Zehhar, Hamas’ın Siyonist asker Şalit’e ilişkin tavrının açık olduğunu ve elinde bulundurduğu esirleri öldürme gibi bir niyetinin olmadığını belirterek, bu tutumun hareketin ahlaki bir ilkesi olduğunu ifade etti.

Mahmud ez-Zehhar dün akşam yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bu konuda yapılan başka yorumlar Hamas’ın tutumu değildir. Hamas’ın bu konudaki siyasi tavrı açıktır ve daha önce de ifade etmişti. Siyonist askerler, zindanlarda bulunan Filistinli esirleri kurtarmak için esir alınıyor. Merhum Yaser Arafat ile arkasından iktidara gelen Mahmut Abbas’ın yaptıkları girişimler yıllarca zindanlarda kalan ve ömür çürüten bu kahraman esirleri kurtarmaya yetmedi.”

Hamas’ın Filistinli esirlerin Siyonist zindanlarda işgalcilerin zulmü altında inlemelerine seyirci kalamayacağını belirterek, esirleri bu karanlık dehlizlerden kurtarıp ailelerine kavuşturmak için elindeki bütün olanakları kullanacağını sözlerine ekledi.

Siyonist zindanlarda 8 binden fazla Filistinli esir var. Bunlar arasında onlarca kadın, çocuk, yaşlı, hasta ve birkaç müebbet alan mahkûm var.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.