FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit’in Annesi: Bedel ödemeden oğlum kurtarılamayacak

Direniş gruplarının elinde bulunan esir Siyonist asker Gilad Şalit’in annesi Aviva Şalit, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’dan gaflet uykusundan uyanmasını isteyerek, bedel ödemeden Şalit’in sağ salim bir şekilde evine dönemeyeceğini, dolayısıyla bu konuda cesur bir adım atması gerektiğini söyledi.

Siyonist Başbakan’a mektup gönderen Aviva şunları ifade etti: “Ben bugün, Hamas’ın zindanlarında 1600 günü geri bırakan oğlum Gilad Şalit için yazıyorum. Her seferinde sizden güzel bir müjde duymak, desteğinizi almak için mektup gönderiyordum. Bu sefer, girdiğiniz gaflet uykusundan uyanmanız için gönderiyorum.”

Aviva Şalit, mektubun devamında şunları söyledi: “Başbakanlık koltuğuna oturalı bir buçuk sene oldu. Oğlum Şalit sizin karar almadaki acziyetinizin faturasını ödüyor. Sizin, Genel Kurmaybaşkanı, Şabak, Mossad ve istihbarat örgütleriyle ordu komutanlarının söylediklerine kulak vermenizi istiyorum. Onların hepsi, Şalit’in serbest bırakılması için Hamas’ın serbest bırakılmalarını talep ettiği esirleri serbest bırakmanızı istiyor. Onun için böyle bir işi yarın değil bugün yapın.”
Gilad Şalit’in annesi daha sonra şöyle dedi: “Belki rejimimizin Şalit’i bırakmaya gücünün yetmediğini düşünen sadece siz değilsiniz. Sizin için “Artık bu uykudan uyan” demekten başka sarf edilecek bir söz bulamıyorum”.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.