FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit’in kurtarılması için adımlar atılmalı

İsrail işgal devletinin eski Savaş bakanlarından ve hâlen İsrail parlamentosu Knesset’in üyelerinden olan Şaul Mofaz, esir asker Gilad Shalit meselesinin çözüme kavuşturulması için Filistinli tutsaklardan serbest bırakılacakların sayısının artırılması ve serbest bırakılacaklar listesine kabul edilmeyen birtakım isimlerin eklenmesi gerektiğini ifade etti.

İsrail radyosuna bugün (13 Ağustos Perşembe) açıklama yapan Şaul Mofaz meselenin artık çözüme kavuşturulması için Netanyahu’dan bu konuda zor kararlar almasını ve serbest bırakılacak Filistinli tutsakların sayısını yeterince artırmasını isteyerek listeye birkaç ismin eklenmesiyle meselenin çözüme kavuşturulmasının mümkün olamayacağını dile getirdi.

Mofaz bugün sabah işgal devleti radyosunun kendisiyle yaptığı röportajda, Filistinli tutsaklardan serbest bırakılacaklar listesine kendi nitelemesiyle “elleri İsraillilerin kanlarına bulaşmış olanların” da alınmasının zorunlu olduğunu dile getirdi. Mofaz böyle bir zorunluluk sebebiyle Netanyahu’nun elindeki serbest bırakılacaklar listesine kabul etmediği birtakım isimleri eklemesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.