FilistinHaberlerOrtadoğu

Şalit’in tankı Uğursuz Tank hizmetten geri çekildi

Siyonist işgal ordusu Gilat Şalit’in içinde esir alındığı tankın askeri hizmetten muaf tuttuğunu duyurdu. Gilat 71. Zırhlı Tugayında kullanılan tank, işgal askerleri arasında “Felaket Tankı / Uğursuzluk Tankı” olarak isimlendiriliyor.

Siyonist işgal radyosu dün (15 Ocak Cuma) verdiği haberde, tankın yaşadığı birçok olayın, 71. Zırhlı Tugay’da tankın uğursuz sayılmasına neden olduğunu belirterek, bu olayların en önemlisinin 25 Haziran 2006 yılında direniş güçlerinin menziline girip, Şalit’in esir alınması ve iki arkadaşının da ölmesi olduğunu kaydetti.

İşgal radyosu daha sonra şöyle dedi: “Tank bu olayın ardından tamir edildi. İki buçuk yıl hizmetten alıkonulan tank Gazze Savaşı’nda yeniden hizmete sokuldu. Fakat bu kez yine İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın ateş menziline girdi. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 08 Ocak 2009 tarihinde tankın ağzında bulunan askerin nasıl vurulduğuna dair yayınladığı görüntü de işte bu tanka aitti”.

Radyo, “Bütün televizyon kanalları bu haberi yayınlarken, Siyonist askerin vurulduğu tankın, bir buçuk yıl önce Şalit’in esir alındığı tank olduğunu kimse bilmiyordu” dedi.
Haberin devamında işgal ordusunun bundan sonra tankı kullanmadığını belirterek, tankın yaşadığı talihsiz olaylardan dolayı “Uğursuz Tank” ismini aldığını ve sadece eğitim için kullanıldığını belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.