HaberlerOrtadoğuSuriye

Şam Çevre Kent Valisi Duma’daki hizmet kurumlarını gözlemledi

Şam Çevre Kent Valisi Hüseyin Mahluf Duma Kentindeki hizmet kurumlarını dolaşarak bu kurumların teröristlerin gerçekleştirdikleri eylemler neticesinde uğradıkları hasarı gözlemledi.

Vali Mahluf; Şam kırsalı teknik hizmetler müdürü ve Duma meclis başkanından teröristlerin yol açtıkları yıkımı temizlemek ve hizmet kurumlarının restorasyonu için gerekli iş makineleri ve atölyeleri derhal temin etmelerini istedi.

Sınav döneminin yaklaşmasıyla özellikle okulların en kısa zamanda restore edilmelerini talep eden Vali Mahluf; teröristlerin bir çok kez kundakladıkları Duma Adli Sarayı, şehir meclisi binası, kültür sarayı, devlet hastanesi ve bir çok devlet kurumunu dolaştı.

Vali Mahluf; istisnasız tüm vatandaşların temel ihtiyaçlarının tam bir şekilde karşılanması direktiflerinde bulunarak, Sağlık Müdürlüğünden Duma Devlet Hastanesi ve sağlık merkezlerine gerekli tıbbi malzeme ve ilaçların derhal temin edilmesi talebinde bulundu.

Vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerilerini dinleyen Vali Mahluf; Valiliğin bu talepleri karşılama ve yaşamı normal akışına iade etme yönünde gereken her türlü çabayı harcayacağının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.