HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Şam Diyarları Ulemalar Birliği Karadavi Ve Suudlu Vahhabi Müftüsünü İslam Ümmetinin İçine Sızmış Tekfirciler Olduğunu Bildirdiler.

Şam Diyarları Ulemalar Birliği Karadavi ve Suudili Vahhabi müftüsünün verdikleri fetvaların yanı sıra İslam Alemi Derneğinin yayınladığı bildirinin kanların akıtılmasına provokasyon ve Müslümanların bir kısmını tekfir etmesiyle fitneci olduğunu belirtti.

Birlik bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı beyanında; tüm bunların İslam diniyle ne yakından ne de uzaktan hiç bir ilgisi olmadığını, Kuran-ı Kerim ve peygamberin sözleriyle çeliştiğini, ümmet düşmanlarının çıkarlarına da hizmet ettiğinin altını çizdi.

Bu fetva ve bildirinin ümmeti hedef alan savaşın ayrılmaz bir parçası olduğuna işaret eden Birlik; ümmet ulemaları ve bilginlerinin fitneyi engellemeleri ve kanların akıtılmasına engel olmaları gerektiğine dikkat çekti.

Birlik, milletin gerçek ve dürüst ulemalarının fitneyi körüklemez, tam tersine engellemeye çalışır olduklarının altını çizerek tekfirci ve satılmış ulemaların İslam diniyle hiç bir ilgileri olmadığını kaydetti

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.