HaberlerOrtadoğuSuriye

Şam Hükümetinden ABD’ye Sert Uyarı !

Suriye Cumhurbaşkanlığı; ABD’nin bugün erken saatlerde Homs İlinin doğusunda yer alan Şuayrat Askeri Havalimanına nedensiz ve açık bir saldırıda bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı sosyal paylaşım sitesi facebooktaki resmi sayfası üzerinde bulunduğu paylaşımda; ABD’nin bu saldırısını patavatsız ve sorumsuz bir davranış olarak nitelendirdi.

ABD’nin bu saldırısının ancak ve ancak gerçekler karşısında dar görüş ve ufuksuz bakışın yanı sıra siyasi ve askeri körlük neticesinde olabileceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı, yalan propaganda ve kasıtlı bir çarpıtma hamlesi peşinde sürüklenme olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı asılsız suçlamalarla yürütülen çarpıtma ve propaganda amaçlı hamlenin, patavatsız ve sorumsuz davranan ABD idaresinin siyasi ve askeri bir arbedede bulunma niyetini beslediğine dikkat çekti.

BM’de üye egemen bir devlete ait bir havaalanını bombalamakla ABD’nin bulunduğu bu utanç verici davranışın Suriye’nin her daim ABD idarelerine ilişkin söylemlerinin doğruluğunu bir kez daha kanıtladığını vurgulayan Cumhurbaşkanlığı; ABD’de idarelerin değişmelerinin, ABD’nin dünyanın egemen ülkelerini hedef alma, halkları sömürme ve boyunduruk altına almaya dayalı politikalarının değişeceği anlamına gelmeyeceğinin bir kez daha netleştiğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.