HaberlerOrtadoğuSuriye

Şam Kitap fuarına 54 İranlı yayıncı katıldı

İran Suriye’deki büyükelçisi yaptığı açıklamada, 60. Şam uluslar arası kitap fuarına İran’dan 54 yayıncının katılmasını, İran-Suriye ilişkilerin iyi olduğunun göstergesi olarak niteledi.

İran’ın Suriye büyükelçisi Cevad Turk Abadi Şam uluslararası kitap fuarını ziyareti sırasında İRNA’ya yaptığı açıklamada, 60. uluslararası Şam kitap fuarının İranlı ticari şirketler için iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

Turk Abadi açıklamasında, Suriye’yi yeniden onarımına katılımın, özel şirketler için kendi beceri ve yeteneklerini sergilemek yönünde iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

İran’ın Suriye büyükelçisi açıklamasında ayrıca, İranlı inşaat firmaları ile sanayinin çeşitli alanlarındaki firmaların Şam fuarına katılmalarının da, aslında İran’ın Suriye’nin yeniden yapım ve onarımına katılmaya hazır olduğunu gösterdiğini zira İranlı firmaların ve İran’ın tecrübelerinin bu konuda son derece iyi olduğunu söyledi.

İran’ın Suriye büyükelçisi, İran’ın Suriye’deki fuarlara katılmalarının, İran ve Suriye arasında iktisadi ve ticari ilişkilerin yeniden ihyası olabileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.