FilistinHaberlerOrtadoğu

Şam’da Şeyh Raid Salah’la dayanışma gecesi düzenlendi

Uluslararası Kudüs Müessesesi ve Esirleri ve Tutukluları Savunma Komitesi işbirliğiyle önceki gün akşam (8 Ağustos Pazar) Suriye’nin başkenti Şam’daki Yermuk Mülteci Kampı’nda Şeyh Raid Salah ile dayanışma gecesi düzenlendi.

İşgal zindanlarında 18 yılını geçiren Şeyh Salih El-Aruri, gecede yaptığı konuşmada Şeyh Raid Salah’ın tek başına bir ümmet olduğuna işaret ederek, İslam ümmetinin vicdanı körelmemiş her ferdinin Kudüs’ün ve Filistin’in İslami simgelerinden biri haline gelen Şeyh Raid Salah’a sevgi beslediğini ve onunla gurur duyduğunu söyledi.

Şeyh Raid Salah’ın Siyonist işgal devleti için kâbus ve felaket olduğunu kaydeden El-Aruri, işgalcilerin onu öldürmek istediklerini ve bunun Özgürlük Filosu’na düzenlenen kanlı saldırıda açıkça ortaya çıktığını belirtti.

Filistin dışındaki Filistin Alimleri Heyeti Başkan Yardımcısı Dr. Nevvaf Tekruri de, Şeyh Raid Salah’ın hapsedilmesinin Şeyh Salah’ın da bizzat uyardığı gibi 2010 yılının Mescid-i Aksa’ya saldırı yılı olacağının göstergesi olduğuna ve Siyonistlerin Şeyh Salah’ı Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırmak istediklerine işaret etti.

Şeyh Raid Salah’ın hayatından kesitler sunan Tekruri, “Onu yakından tanıdım. Davasına, halkına ve vatanına hizmet uğruna uyku nedir bilmezdi” dedi.

Baas Partisi temsilcisi Ahmed El-Kadı ise, Şeyh Raid Salah’ın büyük bir Arap lider olduğunu söyleyerek, Şeyh Salah’ın yaşam iradesini ve kararlılığı temsil ettiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.