FilistinHaberlerOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri: ABD’nin Meselelere İşgalcinin Bakış Açısıyla Bakması Tutarsızlığını Gösteriyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Sami Ebu Zuhri, Greenblatta ve Kushner’in meselelere İsrail’in bakış açısıyla bakıp Hamas hareketine saldırmalarının yetkililerini İsrail’in sözcüleri haline getiren ABD idaresinin tutarsız ve abesliğini yansıttığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın müsteşarı Jared Kushner ve Ortadoğu Barış Görüşmeleri Özel Temsilcisi Jason Greenblatta Hamas hareketinden direnişi bırakmasını talep ederek, bunu yapması durumunda büyük bir mali yardım alacağını söylediler.

Washington Post gazetesine yazdıkları makalelerinde Hamas hareketinin Gazze’deki ekonomik durumu düzeltmek için silah üretmek, uçurtma göndermek ve İsrail askerlerinin çalışmalarını engellemek için aynalar kullanmak yerine öneriyi iyi değerlendirmesi gerektiğini iddia ettiler.

Siyonistlere büyük sempatisi olan Trump’ın başta damadı olmak üzere on kişiden fazla Siyonist’i yanına alması, Beyaz Saray’ın işgal rejiminin taleplerine göre hareket etmesine ve bu yönde politikalar üretmesine yol açıyor. 

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (2) içerik yüklenmiştir.