FilistinHaberlerOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri: Arafat’ın öldürüldüğü kesinlik kazandı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Filistin Yönetimi eski başkanı Yasir Arafat’ın tahlil sonuçlarının Arafat’ın suikasta kurban gittiğini ve ölümünün doğal olmadığını kesin bir şekilde gösterdiğini söyledi.

Ebu Zuhri, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Hamas Hareketi’nin Arafat’a düzenlenen suikasttan İsrail’i sorumlu tuttuğunu belirterek Ramallah’taki Filistin Yönetimi’nden işgal rejimiyle müzakereleri derhal durdurmasını ve cinayetin her yönüyle aydınlatılması için soruşturma açılmasını istedi.

Ebu Zuhri, Hamas lideri Halid Meşal’in Arafat’ın zehirlenerek öldürüldüğünü söyleyen ilk kişi olduğunu ve ilk günden beri işgal yönetimini Arafat’ın ölümünden sorumlu tuttuğunu hatırlattı.

İsviçreli adli tıp uzmanlarının hazırladığı ve El Cezire televizyonunun ulaştığı raporda, eski Filistin lideri Yasir Arafat’ın cesedi üzerinde yapılan incelemelerde beklenmedik derecede yüksek polonyum aktivitesine rastlandığı belirtildi.

Polonyum-210 son derece yüksek radyoaktif bir madde. Yiyeceklerde ve insan vücudunda doğal olarak bulunuyor. Ancak yüksek dozlarda alınması ölümcül olabiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (6) içerik yüklenmiştir.