FilistinHaberlerOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri: Ban Ki Moon Filistin halkından özür dilemelidir

Siyonist işgal güçlerinin Rafah’taki katliama gerekçe oluşturmak amacıyla, çatışmada öldürülen bir askerlerinin kaybolduğu senaryosuna dayanarak oynadığı oyunun açığa çıkması konusunda açıklama yapan Hamas resmi sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, daha çok sivil katletmesi için işgalci saldırganların önlerini açan ABD’nin Rafah’taki katliamlara ortak olduğunu vurguladı.

Ebu Zuhri bugün (3 Ağustos Pazar) düzenlediği basın toplantısında BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un tutumuna da dikkat çekerek, işgal rejiminin bir askerinin kaybolmasıyla ilgili tamamen çelişkili ve tutarsızlıklarla dolu iddialarına itibar etmek suretiyle onun Rafah’taki vahşi katliamına meşruiyet kazandırdığını dile getirdi.

Ebu Zuhri açıklamasında Ban Ki Moon’un işgalcinin sergilediği vahşete sessiz kalmak, Filistinlilerden öldürülen binlerce sivil için değil siyonist işgalcilerin katil askerleri için göz yaşı dökmekle onun da katliamlara ortak olduğunu ifade etti. Hamas sözcüsü, işgal ordusunun BM Genel Sekreteri’nin bu tutumunu istismar ederek Rafah’ta büyük bir katliam gerçekleştirme cesareti gösterdiğini hatırlattı.

Sami Ebu Zuhri, işgal güçlerinin kurgularının, kaybolan askerle ilgili yalanlarının ve bu asker üzerinden geliştirdikleri senaryoların açığa çıkmasından, bu senaryolardan aslında Rafah’ta planladıkları korkunç bir katliam için yararlandıklarının kesinlik kazanmasından sonra BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un Filistin halkından resmî olarak özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.