FilistinHaberlerOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri: Fetih ve Kahire’deki elçilik Filistin halkına karşı suç işliyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Fetih Hareketi’nin Hamas Hareketi’ni kötülemek için Mısır’daki bazı liderlerinin Ramallah kaynaklı yalan haberleri servis etmeleriyle ilgili olarak soruşturma komisyonu kurmasının Hamas Hareketi’nin bu konuda daha önce yayınladığı belgeleri doğruladığını söyledi.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri konuyla ilgili yaptığı ulaşan açıklamada, Fetih’in soruşturma komisyonu kurmasının Hamas Hareketi’nin daha önce Fetih ve Filistin Kahire Elçiliği’nin Mısır’daki bazı liderleri aracılığıyla Ramallah’taki yönetimden aldığı asılsız ve yalan haberleri Mısır güvenliğine ulaştırdığı hususunda yayınladığı belgeleri doğruladığına dikkat çekerek, Mısır yönetiminin bu belgeleri ülkede yaşayan Filistin halkına karşı kullandığını ifade etti.

Ebu Zuhri devamla, Fetih’in Mısır’daki uzantılarıyla Filistin Elçiliği’nin Filistin halkına karşı ciddi bir cinayet işlediğini, bu tehlikeli ve kirli savaşın ağır faturasını da kendilerinin ödemek durumunda kalacağını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.