İslami Davet

Sami Ebu Zuhri: Feyyad başarısızlığını bölünmüşlük haline bağlamaya çalışıyor

10 Eylül 2012 7:22

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Batı Yaka’daki ekonomik krizden Filistin Özerk Yönetimi’nin ve gayrı meşru hükümetin başındaki Selam Feyyad’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, (6 Eylül Perşembe) konu hakkında yaptığı açıklamada, Selam Feyyad’ın ekonomideki başarısızlığını bölünmüşlük haline bağlama çabasının boşuna olduğunu ifade etti.

Ramallah’taki gayrı meşru hükümetin başkanı Selam Feyyad, işgalin ve Gazze ile Batı Yaka arasındaki bölünmüşlük halinin Batı Yaka ekonomisini olumsuz etkilediğini söyleyerek Batı Yaka’daki hayat pahalılığının sebebinin işgal ve bölünmüşlük hali olduğunu iddia etmişti.

Gazze Şeridi’nden Batı Yaka hazinesine giren miktarın yüzde 28’den yüzde 4’e düştüğünü belirten Feyyad, Filistin Özerk Yönetimi’nin bütçenin yüzde 48’ini Gazze Şeridi’ne harcadığını öne sürdü.

Selam Feyyad’ın iddialarına cevap veren Ebu Zuhri, Feyyad’ın iddia ettiğinin tam tersinin gerçek olduğunu ve Gazze Şeridi’nin ayrımcılığa uğradığını söyledi.

Bu arada, 2006 yılından bu yana Filistin Özerk Yönetimi’nin Gazze Şeridi’nde binlerce memuru işten çıkardığı ve hiçbir projeye harcama yapmadığı bildirildi.

Sami Ebu Zuhri: Feyyad başarısızlığını bölünmüşlük haline bağlamaya çalışıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık