AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri: Mısır ve Filistin halklarının arasını açmak istiyorlar

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Filistin ve Mısır halklarının arasını açmak için planlı bir kampanya yürütüldüğüne ve bu kampanya için büyük paralar ayrıldığına dair ellerinde belgeler olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, uygun bir vakitte söz konusu planı kamuoyuna açıklayacaklarını bildirerek, “Hamas Hareketi olarak planlı bir kampanyanın yürütüldüğünü ve bu kampanya için büyük bir bütçe ayrıldığını, bazı Mısır medya organlarının bu iş için kullanıldığını biliyoruz” dedi.

Kampanyanın amacının Filistin ve Mısır halklarının arasını açmak, Mısır halkının Filistin direnişine duyduğu sempatiyi zayıflatmak ve Hamas’ı Mısır’ın içişlerine müdahale ediyormuş gibi göstermek olduğunu ifade eden Ebu Zuhri, Hamas Hareketi’nin uygun gördüğü vakitte elindeki belgeleri açıklayacağını söyledi.

Ebu Zuhri, Ramallah yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik birimi subaylarından birinin Hamas’a yönelik karalama kampanyasının mutfağında çalıştığını bildirerek, uydurulan haberlerin Mısır medyasına servis edildiğini belirtti.

Hamas sözcüsü, yürütülen karalama kampanyasının Filistin ve Mısır halklarının arasını açmayı başaramayacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Kapalı