FilistinHaberlerOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri: Netanyahu hükümeti düşmanca bir hükümettir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail’de kurulan yeni hükümetin düşmanca bir hükümet ve liderlerinin İsrail’in en fanatik liderleri olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, Benyamin Netanyahu’nun İsrail’de yeni hükümeti kurması üzerine dün akşam (18 Mart Pazartesi) verdiği demeçte, “Bu hükümeti oluşturan partiler, Filistin halkına karşı düşmanca politikalar benimseyen partilerdir” dedi.

İsrail’de yeni hükümetin fanatik partilerin koalisyonundan oluşmasının Filistinlilerin bu fanatik hükümetin oluşturduğu tehlikeye karşı birlik ve bütünlük içinde olmalarını gerektirdiğini ifade eden Ebu Zuhri, Netanyahu’nun kurduğu yeni hükümetle mücadele için hazırlık yapılması çağrısında bulundu.

Ebu Zuhri, Filistin halkının bu gibi tehditlere karşı koyma gücüne sahip olduğunu ifade ederek, geleceğin işgalcinin değil Filistin halkının ve haklı davasının olacağını söyledi.

İsrail’de Likud Partisi lideri Benyamin Netanyahu, dün başbakan ve 21 bakandan oluşan yeni koalisyon hükümetinin kurulduğunu açıkladı. Dört partinin koalisyonundan oluşan ve 120 milletvekilinden 68’inin desteklediği yeni hükümetin bugün güvenoyu için Knesset’e sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.