HaberlerİranOrtadoğu

Sami Ebu Zuhri’nin kardeşi Mısır’da şehid edildi

İslamî Direniş Hareketi sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri bugün yaptığı açıklamada, geçen Nisan ayından beri Mısır zindanlarında tutulan kardeşi Yusuf’un (38) gördüğü ağır işkenceler nedeniyle şehit olduğunu duyurdu.

Ebu Zuhri, bugün (13 Ekim Salı) yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Kardeşim Yusuf tutuklu bulunduğu Mısır zindanlarında gördüğü ağır işkenceler sonucu hayatını kaybetti. Mısır güvenlik güçleri kardeşimin bulunduğu zindanı sürekli gözetim altında tuttukları gibi, kimsenin onunla görüşmesine de izin vermiyorlardı. Kardeşim Mısır güvenlik güçlerinin insanlık dışı işkencelerine maruz kalıyordu. En son gördüğü ağır işkenceler neticesinde beyin kanaması geçirmeye başladı. Mısır güvenlik güçleri Yusuf’un durumu iyi ağırlaşıncaya kadar hastaneye kaldırılmasına izin vermedi. İzin verdiklerinde ise zaten iş işten geçmişti.”

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, kardeşi Yusuf’un geçen Nisan ayında Mısır topraklarına giriş yaparken tutuklandığını, kendisine hiçbir resmi suçlamada bulunulmadan bugüne kadar ağır bir soruşturmaya tabi tutulduğunu ve soruşturmalar boyunca da en ağır işkencelerden geçirildiğini ifade etti.

Bu elim olaydan dolayı Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri’ye en içten taziyelerimizi sunar, şehide Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına da sabır diliyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.