FilistinHaberlerOrtadoğu

Samir El-İsavi esirlerin sarsılmaz azmini ve kararlılığını gösterdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, işgal zindanlarında yatan en son Filistinli ve Arap esir özgürlüğüne kavuşana kadar esirler davasının Hamas Hareketi’nin önceliklerinin başında yer almaya devam edeceğini söyledi.

İsrail’in esir Samir El-İsavi’nin açlık grevi eylemine son vermesi karşılığında sekiz ay sonra Kudüs’ün El-İseviyye beldesine dönme şartını kabul etmesini değerlendiren Er-Reşak, esir El-İsavi’nin sekiz ay süren açlık grevi eylemiyle kazandığı zaferi ve özgürlüğüne kavuşma hakkını kutladı.

Er-Reşak, esir Samir El-İsavi’nin güçlü iradesiyle işgal yönetimine boyun eğdirdiğini ve özgürlük arzusuyla yanıp tutuşan esirlerin sarsılmaz azmini ve kararlılığını gösterdiğini söyledi.

Esir Samir El-İsavi’yi açlık grevi eyleminden vazgeçirmek için yapılan sosyal ve psikolojik baskılar ile güvenlik güçlerinin baskılarına direnen El-İsavi ailesini de kutlayan Er-Reşak, Samir El-İsavi’ye destek verenlere de teşekkür etti.

Hamas lideri, Filistin halkını ve direniş gruplarını, yerel ve uluslararası insan hakları örgütlerini hep birlikte esirler davasına desteği sürdürmeye davet etti.

İzzet Er-Reşak, işgal zindanlarında Samir El-İsavi gibi eşine ve ailesine kavuşmayı arzu eden başka esirlerin de bulunduğunu hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.